Transparentność w transporcie

4.5/5 - (4 votes)

Jednym z podstawowych warunków sprawnego działania i rozwoju firmy w branży TSL  jest wybór narzędzi, dzięki którym możemy usprawnić i optymalizować naszą pracę.

Kluczowym krokiem dla osób działających w branży transportowej jest dobór odpowiedniej giełdy transportowej. Narzędzie to służyć ma przede wszystkim wymianie informacji pomiędzy przewoźnikami, przedsiębiorstwami spedycyjnymi oraz załadowcami, jednak warto zwrócić również uwagę na wartości dodane, które dana giełda oferuje. Za przykład może tu posłużyć system track and trace.

W codziennej pracy szukamy rozwiązań pozwalających przyspieszyć i polepszyć rezultaty naszych działań. Efektywne planowanie trasy i minimalizacja kosztów to priorytet każdego spedytora i przewoźnika, dlatego tak istotne jest aby mapa, z której korzystamy nie tylko spełniała tę podstawową funkcję, ale również zawierała dodatkowe funkcjonalności .

Na rynku dostępnych jest wiele bezpłatnych oraz płatnych modułów map.  Google maps, targeo to mapy bezpłatne, z kolei jeśli będziemy chcieli skorzystać z map&guide to zapłacimy już  49€ miesięcznie za jednego użytkownika.

Warto jednak sięgnąć po kompleksowe rozwiązanie jakim jest platforma transportowa, która oferując dostęp do mapy w pakiecie podstawowym i integrując różne systemy telematyczne optymalizuje i automatyzuje wiele aspektów pracy spedytora, czy przewoźnika. Taką ofertą dysponuje właśnie platforma TimoCom

TimoCom oprócz wiodącej w Europie giełdy transportowej TC Truck&Cargo® i modułu krakingowo-kalkulacyjnego TC eMap®, oferuje także inne rozwiązania:

  • platformę do przetargów na transport TC eBid®
  • europejski indeks firm transportowych- TC Profile®
  • największą w Europie giełdę powierzchni magazynowych

 

Bądź widoczny wśród konkurentów

Program kalkulacyjno-trackingowy TC eMap® umożliwia planowanie tras, obliczanie kosztów związanych z przejazdem i od kilku lat również monitorowanie pojazdów.

Od 4 czerwca 2013 nasi klienci mogą korzystać z unowocześnionego programu, który wzbogacony został o funkcję trackingu. Umożliwia on przewoźnikom monitorowanie bieżącej pozycji własnych pojazdów oraz udostępnianie podglądu na tę pozycję firmom zlecającym ładunki.

Droga przekazywania informacji pomiędzy zleceniodawcą, a zleceniobiorcą znacznie się skraca i staje się bardziej efektywna, ponieważ wszystkie udostępnione pojazdy są widoczne dla partnerów biznesowych na platformie. Ponadto klienci otrzymują dostęp na jednej mapie do 190 zintegrowanych systemów GPS, w tym 6 dostawców z Polski.

Wielkim plusem przy planowaniu trasy jest również fakt, że produkt TC eMap®firmy TimoCom uwzględnia zakazy drogowe, dodatkowo dostarcza informacji o natężeniu ruchu oraz aktualnie trwających remontach drogowych.

Przewoźnik stając do walki o fracht z innym przewoźnikiem do pewnego poziomu będzie konkurował cenowo, taka konkurencja ma jednak swoje granice. Przychodzi czas na konkurencję pozacenową, gdzie zaczynają się liczyć inne atuty, szczególnie te, które tworzą nową, wysoką jakość i zaspokajają potrzeby nie tylko użytkownika platformy, ale także jego klienta.

 

Tracking drogą do sukcesu

Po zintegrowaniu z TC eMap®, przewoźnik może w prosty sposób udostępnić podgląd na pojazd, podając jedynie numer TC ID zleceniodawcy. To z kolei dla zlecającego ładunek wygoda bo widzi wszystkie udostępnione mu pojazdy na mapie TimoCom. Nie będzie już potrzeby logowania się na kilku mapach u różnych dostawców. Ponadto oszczędza czas, który wcześniej poświęca na pozyskiwanie informacji o aktualnym położeniu ciężarówki z towarem. Przy wprowadzaniu frachtów, również możemy zaznaczyć opcję TC eMap Tracking, jako informację, że oferta jest skierowana jedynie do przewoźników, korzystających z tej usługi.

 

TimoCom

giełda transportowa

 

Uwaga! Bardzo pomocna jest również opcja wyszukiwania, uwzględniająca lokalizację pojazdu.

Szukając ładunku wystarczy wejść w zakładkę frachty-zestawienie a następnie w kryterium wyszukiwania wybrać „od: Lokalizacja pojazdu”. Wykorzystując tę usługę, zyskujemy automatyzację wyszukiwania zleceń, które, biorąc pod uwagę aktualną koniunkturę na rynku, tak ciężko pozyskać.

 

platforma przetargowas

Wszystkie wspomniane opcje mają optymalizować codzienną pracę, ale również usprawnić łączenie ładunków z pojazdami, skracając czas zawieranych transakcji. Budując swoją pozycję na rynku, szczególnie międzynarodowym, musimy pamiętać, że kwestia bezpieczeństwa to priorytet dla załadowców zagranicznych, przy wyborze potencjalnego kontrahenta.

Zwiększ swoją wiarygodność, wzmocnij pozycję wśród konkurentów i skorzystaj z bezpłatnej możliwości trackingu, którą oferuje firma TimoCom.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz