IFS dla firm transportowych?

Rate this post

Obecnie konsumenci mają dużo większe wymagania odnoszące się do jakość produktów. Firmy coraz częściej bywają sądownie zaskarżane o wypuszczenie na rynek źle przygotowanych produktów. Obieg towaru nieustannie się globalizuje. Społeczeństwo XXI wieku ma zupełnie inne wymagania. Chcemy czuć się pewnie sięgając po produkty na sklepowych półkach, chcemy mieć gwarancję, że jedzenie, które spożywamy my i nasze dzieci są bezpieczne.

IFS  ( z ang. International Food Standard) ? powstał w celu przeprowadzania audytów dostawców produktów spożywczych, którzy współpracują z sieciami tzw. Marek Własnych Handlu Detalicznego i Hurtowego.

Istnieją 3 systemy oceniające IFS :
?    IFS Food ? dotyczy jedynie procesów produkcyjnych i przetwarzania produktów, które wcześniej nie były pakowane.
?    IFS Logistic ? który normuje standardy w logistyce. UWAGA! Jest to norma opracowana w celu poprawienia bezpieczeństwa żywności podczas magazynowania, transportu i innych operacji logistycznych.
?    IFS Household and Personal Care ? normujący standardy w gospodarstwach domowych i higienie osobistej.

IFS Logistic ma za zadanie kontrolować wszystkie czynności logistyczne dotyczące produktów spożywczych i przemysłowych, w których skład wchodzi transport, magazynowanie, dystrybucja, ładowanie, rozładowywanie i in. Kontroli podlega zarówno transport drogowy, kolejowy morki, produktów mrożonych oraz niemrożonych itd.
Jakie są korzyści z wdrożenia IFS Logistic?
?    Wpływasz na podniesienie poziomu bezpieczeństwa przewożonej przez Ciebie żywności
?    Możesz liczyć na wzrost zaufania zleceniodawców, kontrahentów, klientów oraz jednostek kontrolujących.
?    Eliminujesz zagrożenia, na które w czasie transportu jest narażona przewożona przez Ciebie żywność. Redukujesz ryzyko do minimum.
?    Zmniejszasz koszty, które mogłyby się zdarzyć, jeśli przewiózłbyś złe wyroby.
?    Systematyzujesz swoje biznesowe działania.
?    Poprawiasz komunikację z innymi firmami, kontrahentami, klientami itd.
?    Otwierasz drzwi na nowe rynki zbytu.