Euro 6 – czy warto inwestować?

Rate this post

Euro 6 - czy warto inwestować-mraCzy warto zainwestować w Euro 6 i jakię sa korzyści?

W 2014 roku wchodzi w życie nowa norma emisji spalin – Euro6. Limity emisji będą wyglądały następująco:

– NOX: redukcja emisji o 80% – do 0,40g/kWh (cykl badawczy dla warunków ustalonych),

– NOX: redukcja emisji o 77% – do 0,46%/kWh (cykl badawczy dla warunków nieustalonych),

-PM: redukcja emisji o 50% – do 0.01 g/kWh.

Jakie są korzyści z zainwestowania w pojazdy spełniające nową normę?

Zmiany będą korzystne szczególnie dla środowiska. Zaostrzenie normy spowodowało bowiem, że emisja spalin oscyluje na granicy wykrywalności. Jednak przede wszystkim nowe silniki i przestrzeganie nowych norm pozwala firmom:

Oszczędzać paliwo, a co za tym idzie pieniądze. Nowe silniki pozwalają zaoszczędzić 3-5% paliwa. Rocznie pojazd, który zrobi 120 000 km zaoszczędzi więc 1800-2000 litrów paliwa!

– Budować swój wizerunek, co wpływa pozytywnie na ilość zleceń. Nadawcy ładunków chcą bowiem pracować z nowoczesnymi przedsiębiorstwami transportowymi.

– Posługiwać się pojazdami o wyższej wartości odkupu.

Czekamy również na informacje dotyczące nowych opłat drogowych. Oczywiście opłaty dla pojazdów, które wykorzystują Euro 6 mają być niższe. To pozwoli przedsiębiorcy dodatkowo oszczędzić środki pieniężne.

Dodatkowo warto wspomnieć o tym, iż badania dotyczące kryzysu na rynku transportowym i sposobów na jego przetrwanie, pokazały, że najlepiej w tych trudnych czasach poradziły sobie przedsiębiorstwa, które inwestowały w narzędzia pozwalające wprowadzić do firmy oszczędności. Nowe pojazdy z normą Euro 6 z pewnością pozwolą firmom zaoszczędzić środki finansowe.